Hlavní stránka > Galerie > Návštěva amerického velvyslance na GJW v Prostějově

Galerie: Návštěva amerického velvyslance na GJW v Prostějově

Ohlédnutí za návštěvou amerického velvyslance Andrew Schapira na Gymnáziu Jiřího Wolkera v Prostějově. V rámci návštěvy pan velvyslanec poskytl rozhovor školnímu časopisu, který s ním vedl šéfredaktor Jakub Jílek. Úryvek z jejich povídání Vám nabízíme. JJ: Mohl byste pro naše čtenáře stručně popsat funkci velvyslance? Co je Vaší úlohou? AS: Stručně řečeno se svou přítomností tady snažím posílit vztahy mezi našimi zeměmi. A také mám na starosti to, aby američtí občané zde byli v bezpečí a měli se na koho obrátit. JJ: V průběhu Vaší návštěvy zde u nás ve škole jsem od Vás slyšel pár českých slovíček. Jak je na tom Vaše čeština? AS: (Hovoří česky s jedinečným americkým přízvukem.) Ne moc dobře, ještě musím cvičit. Doufám, že příští rok budu lepší. JJ: Skvělé! Možná příští rok přijedete zase a uděláme rozhovor v češtině. Ale na druhou stranu, jak jsou na tom s angličtinou Češi? AS: O mnoho lépe, než jsem očekával. Byl jsem tu v 80. letech a tehdy samozřejmě mluvilo anglicky jen velmi málo lidí. Pak jsem přijel jako turista před několika lety a i od té doby se situace pořád zlepšuje. A myslím, že je to díky školám, jako je ta vaše.
 
Aktuální informace

K dnešnímu dni aktualizujeme sekci Maturita o doporučené studijní zdroje vhodné k individuální přípravě na maturitu z angličtiny.

Maturanti z osmiletého studia finišující se svými CV, které musí odevzdat do Vánoc, mohou hledat inspiraci v tomto videu.

Upřesnili jsme pravidla pro podobu a konání srovnávacích testů z anglického jazyka v oktávách. Jsou dostupná zde.

7. 9. 2019 proběhla aktualizace webu, byl doplněn seznam vyučujících anglického jazyka v roce 2019/2020 v sekci STAFF a také jsme přidali pár fotografií z poznávacího zájezdu do Anglie. Ty hledejte v sekci PHOTOS. Všem studentům GJW přeje komise AJ úspěšný školní rok!

Odjezd autobusu s 47 studenty na exkurzi do Velké Británie se přiblížil. Odjíždíme v neděli v 8 hodin ráno od budovy školy. Další informace hledejte v sekci "Anglie 2019". Případné dotazy na m.marek@gjwprostejov.cz.

Anketa
Máte zájem o mezinárodní Cambridgeské zkoušky z angličtiny?
Ano. (25 / 48%)
 
Ne. (12 / 23%)
 
Už ji mám :-) (9 / 17%)
 
Zvažuji to. (6 / 11%)
 
{"prihlaseny":0,"jazyk":"1","povinne":"Povinn\u00e1 polo\u017eka","neopravnen":"Nem\u00e1te opr\u00e1vn\u011bn\u00ed k proveden\u00ed po\u017eadovan\u00e9 operace. Ov\u011b\u0159te jestli je va\u0161e p\u0159ihl\u00e1\u0161en\u00ed st\u00e1le aktivn\u00ed a sv\u00e1 p\u0159\u00edstupov\u00e1 pr\u00e1va.","ok":"OK","storno":"","ano":"Ano","ne":"Ne"}
https://aj.gjwprostejov.cz/
https://aj.gjwprostejov.cz/galerie?id=81
Během minut dojde k vašemu automatickému odhlášení ze systému. Potřebujete více času?
Z důvodu dlouho trvající nečinnosti jste byl automaticky odhlášen ze systému