Hlavní stránka > Aktuální informace
Seřadit podle:  Data vytvoření

Do sekce Resources přidány maturitní okruhy státní i školní maturity, včetně charakteristik 3. části ústní zkoušky státní maturity (specifická témata z oblasti geografie, historie, literatury apod.)

V pondělí 26. 1. 2015 navštívili školu zástupci partnerské jazykové školy P.A.R.K. a studentům prezentovali možnost složit mezinárodní Cambridgeské zkoušky z angličtiny (PET a FCE). Foto v sekci Photos.

Ve čtvrtek 19. 3. 2015 studentka O6.B Terezie Hudcová zvítězila v kategorii středních škol v krajském kole olympiády v angličtině a postoupila do celorepublikového finále v Praze, kde bude reprezentovat celý Olomoucký kraj. Gratulujeme!

V pondělí 13. 4. 2015 zástupkyně Alfa Agency z Brna seznámila vybrané zájemce z řad studentů s možnostmi studia v zahraničí. Více informací a foto v galerii.

V úterý 16. 6. 2015 se v aule odehrálo představení australského performera a klauna Schiele Nielsena. Více informací a fotografie k vidění v sekci Photos.

V pátek 6. 11. 2015 na naši školu zavítal Ray Castillo (Counselor for Public Affairs Embassy of the United States of America) z americké ambasády v Praze. Fotografie z akce hledejte ve fotogalerii.

Ve středu 9. 12. 2015 proběhl na Gymnáziu Jiřího Wolkera tradiční den otevřených dveří. Komise anglického jazyka nabídla návštěvníkům, kromě informací o studiu, anglický čaj (s mlékem) a několik druhů sušenek (cookies, brownies, muffins). Rodilý mluvčí Steven Schwartzhoff nabídl zájemcům z řad návštěvníků možnost vyzkoušet si ústní část cambridgeských zkoušek nanečisto. Fotografie hledejte v sekci photos.

Zájezd do Anglie 2016 se z důvodu nenaplnění kapacity konat NEBUDE.

17.2. 2016 se konalo okresní kolo olympiády v anglickém jazyce  kategorií IB a IIB. Soutěž tercií a kvart ovládli studenti Gymnázia Jiřího Wolkera. Z prvního místa do krajského kola postupuje Jaroslav  Vychodil (O4.B)  a z druhého místa Eliška Vránová (O4.A). V mladší kategorii obsadila Magdalena Havránková druhé místo a  Veronika Praskačová 6. místo (obě O2.A).  Všem čtyřem studentům gratulujeme, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a Jardovi s Eliškou přejeme úspěch v krajském kole.

Tomáš Ovad v krajském kole olympiády v anglickém jazyce. Po úspěších studentů nižšího gymnázia v okresních kolech olympiády z anglického jazyka, se podařilo do krajského kola postoupit i v prestižní kategorii středních škol. Dík a obdiv patří studentovi sexty B Tomáši Ovadovi, který se umístil na 1. místě. Gratulujeme a držíme pěsti do krajského kola.

Nejlepší angličtinář v kraji je z GJW! 17. března 2016 se v Olomouci konalo krajské kolo anglické olympiády. V náročné soutěži, kde se již tradičně setkává velmi kvalitní konkurence, zvítězil student naší školy - Tomáš Ovad ze třídy 06.B. Krajské vítězství Terezie Hudcové z loňského roku se nám tedy podařilo se ctí obhájit. Tomášovi děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme mu mnoho úspěchu v celostátním kole, které se uskuteční v dubnu v Praze.

GJW potřetí navštívil australský performer. Více o jeho Australian Show a fotografie najdete v galerii.

Do galerie jsme přidali sérii fotografií z návštěvy amerického velvyslance pana Andrew Schapiro.

Od září 2016 na naší škole působí asistentka ve výuce angličtiny z Kalifornie, Raheal Mengisteab. Rozhovor s ní můžete shlédnout zde.

Aktualizována stránka končícího projektu "Společně anglicky", který je realizován za finanční podpory Evropské unie, z programu Erasmus+. V rámci tohoto projektu 10 pedagogů školy absolvovalo 14 denní metodické či jazykové kurzy ve Velké Británii. Na další období byly podány dvě žádosti - jedna o grant na pokračování kurzů, druhá na mezinárodní spolupráci se školami z Finska a Španělska.

Stránka aktualizována k 1. 9. 2017. Doplněna sekce books a staff.

Úspěchy v překladatelské soutěži. V úterý dne 30.1.2018 se konalo vyhlašování výsledků překladatelské soutěže v cizích jazycích, kterou organizovala FF UP v Olomouci. Studenti měli za úkol přeložit dva poměrně náročné texty (jeden odborného a druhý publicistického charakteru) během časového intervalu 120 minut. Finálového kola se v jednotlivých jazycích zúčastnilo z našeho gymnázia celkem 15 studentů. Ve velké konkurenci se studentům GJW podařilo třikrát obsadit přední pozice. V anglickém jazyceJan Duchoň z 08.A získal 4. místo za překlad v anglickém jazyce. Všichni zúčastnění studenti si z vyhlášení kromě drobných věcných dárků odnesli i cenné… zobrazit více.

První místo v kraji na olympiádě z angličtiny! Ani letos (už počtvrté v řadě) nebude chybět v celostátním kole konverzační soutěže angličtinář z GJW. Přesněji tedy angličtinářka, včerejší krajské kolo kategorie IIC v Olomouci totiž suverénně ovládla naše studentka Magdalena Havránková. Soutěžila v „bilingvní“ kategorii, která je určena žákům 8. a 9. ročníků základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, kteří měli či mají trvalou možnost souvisle komunikovat v daném jazyce mimo samotnou jazykovou výuku. Do této kategorie spadají naši studenti ze vzdělávacího programu English for the Future, a to vzhledem k tomu, že mají… zobrazit více.

Studentka GJW Magdalena Havránková v celorepublikovém finále anglické olympiády získala bronz a stala se tak třetí nejlepší angličtinářkou v ČR ve své kategorii IIC. Magda soutěžila v „bilingvní“ kategorii IIC, která je určena žákům 8. a 9. ročníků základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, kteří měli či mají trvalou možnost souvisle komunikovat v daném jazyce mimo samotnou jazykovou výuku. Do této kategorie spadají naši studenti ze vzdělávacího programu English for the Future, a to vzhledem k tomu, že mají zvýšenou hodinovou dotaci angličtiny a některé předměty jsou vyučovány částečně v angličtině.

Poslední školní den roku 2017/2018 předal předseda předmětové komise anglického jazyka Mgr. Michal Marek dárkové šeky a věcné ceny studentům, kteří úspěšně reprezentovali školu v soutěžích v anglickém jazyce. Jiří Kovář z primy B byl za třetí místo v okresním kole v kateggorii IB oceněn knihou The Witches od Roalda Dahla a Ela Filoušová ze septimy B za první místo v okresním kole v kategorii IIIA knihou George Orwella Coming Up for Air.

 <1, 2>
Aktuální informace

K dnešnímu dni aktualizujeme sekci Maturita o doporučené studijní zdroje vhodné k individuální přípravě na maturitu z angličtiny.

Maturanti z osmiletého studia finišující se svými CV, které musí odevzdat do Vánoc, mohou hledat inspiraci v tomto videu.

Upřesnili jsme pravidla pro podobu a konání srovnávacích testů z anglického jazyka v oktávách. Jsou dostupná zde.

7. 9. 2019 proběhla aktualizace webu, byl doplněn seznam vyučujících anglického jazyka v roce 2019/2020 v sekci STAFF a také jsme přidali pár fotografií z poznávacího zájezdu do Anglie. Ty hledejte v sekci PHOTOS. Všem studentům GJW přeje komise AJ úspěšný školní rok!

Odjezd autobusu s 47 studenty na exkurzi do Velké Británie se přiblížil. Odjíždíme v neděli v 8 hodin ráno od budovy školy. Další informace hledejte v sekci "Anglie 2019". Případné dotazy na m.marek@gjwprostejov.cz.

Anketa
Máte zájem o mezinárodní Cambridgeské zkoušky z angličtiny?
Ano. (25 / 48%)
 
Ne. (12 / 23%)
 
Už ji mám :-) (9 / 17%)
 
Zvažuji to. (6 / 11%)
 
{"prihlaseny":0,"jazyk":"1","povinne":"Povinn\u00e1 polo\u017eka","neopravnen":"Nem\u00e1te opr\u00e1vn\u011bn\u00ed k proveden\u00ed po\u017eadovan\u00e9 operace. Ov\u011b\u0159te jestli je va\u0161e p\u0159ihl\u00e1\u0161en\u00ed st\u00e1le aktivn\u00ed a sv\u00e1 p\u0159\u00edstupov\u00e1 pr\u00e1va.","ok":"OK","storno":"","ano":"Ano","ne":"Ne"}
https://aj.gjwprostejov.cz/
https://aj.gjwprostejov.cz/?cast=Clanek&akce=aktuality&serad=0&smer=0
Během minut dojde k vašemu automatickému odhlášení ze systému. Potřebujete více času?
Z důvodu dlouho trvající nečinnosti jste byl automaticky odhlášen ze systému